PREZENT DLA BABCI I DZIADKA

Jest wiele produktów ekologicznych, które świetnie się sprawdzą jako prezent dla babci i dziadka (https://www.bee.pl/t/prezenty-dla-babci-i-dziadka). Mogą wśród nich znajdować się lniane torby na zakupy, naturalne kosmetyki, ale bo nawet żywność, aby wprowadzić babcie i dziadka w kuchnie zero waste. Ekologiczne i naturalne prezenty są nie tylko świetnym pomysłem, ale także sprzyjają naszej planecie, ponieważ nie produkujemy zbędnych śmieci.

Zestawy łazienkowe

W takich zestawach często można znaleźć szczoteczki bambusowe, szczotki do masażu ciała, czy naturalne olejki do twarzy i ciała. Są to uniwersalne prezenty, które spodobają się każdemu, rodzicom, przyjaciołom, czy babci i dziadkowi. Bez problemu można skompletować ekologiczny prezent dla dziadka, który może się składać z maszynki do golenia, z wymiennymi ostrzami, oraz z pianką do golenia.

Eko butelka

Ekonutelki są teraz w modzie, ponieważ można zawsze je zabrać ze sobą, mieszczą się w każdej torbie, nie trzeba będzie już kupować wody w plastikowych butelkach. Takie butelki często są wykonywane z metalu, tritanu czy trzciny cukrowej. Sprzyjają najbardziej środowisku, ponieważ plastik jest częstą przyczyną zanieczyszczeń środowiska i oceanów. Są także kubki bambusowe, które świetnie się sprawdza na prezent dla tych, co kochają kawy i herbaty.

Torby na zakupy

Bawełniane torby są świetnym pomysłem jako prezent, nie tylko dla babci i dziadka, ale praktycznie dla każdego, ponieważ torby bambusowe są często z kolorowymi nadrukami, lub można nawet taką torbę ekologiczną spersonalizować. Obdarowanie kogoś torbą bambusową zmniejszy używanie przez niego lub nią, plastikowych torebek.

Świeczki i świece

Świece zapachowe to kolejny uniwersalny prezent, który można dobrać specjalnie dla osoby obdarowywanej, lub okazji. Świetnie się sprawdzają świece z wosku pszczelego lub świece sojowe, które będą rozprowadzać po mieszkaniu przepięknie pachnące aromaty. Takie świece można również spersonalizować, np. wydrukując nakleję na świecę specjalnie dla danej osoby lub okazji.